Уряд затвердив перелік держав (територій), операцій з резидентами яких визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення

О мнимости конца офшорного периода

Сьогодні Уряд затвердив новий перелік держав (територій), операцій з резидентами яких визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення. У чому суть?

Оскільки відбулися зміни критеріїв формування переліку, Мінфін напрацював новий перелік держав (територій), операцій з резидентами яких визнаються контрольованими. Критерії, за якими відбувався відбір:

  • держави (території), у яких ставка податку на прибуток підприємств на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні (тобто нижча 13 %);
  • держави, з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією;
  • держави, компетентні органи яких не забезпечують своєчасний та повний обмін податковою та фінансовою інформацією на запити ДФС.

При розгляді критерію щодо ставки податку на прибуток підприємств, яка на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні, була врахована не лише основна ставка, а й пільгові ставки для окремих галузей, територій, видів діяльності.

Операції з контрагентом, зареєстрованим у державі (на території), включеній до зазначеного переліку, визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення з 1 січня звітного року, наступного за календарним роком, у якому держави (території) було включено до такого переліку, щодо них подається звіт до контролюючих органів.

До переліку увійшли 85 держав (територій).

У порівнянні з попереднім переліком, до нового додалися такі країни як Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Естонія, Іран, Куба, Лаос, Латвія, Ліван, Маврикій, Мальта, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузія, Угорщина.

https://www.minfin.gov.ua/

Новости оффшоров

Реестры бенефициаров в ЕС закрывают от общественности

Суд европейского союза вынес решение, которое поставило с ног на голову всю систему работы реестров бенефициаров компаний и получению из них информации о собственниках юридических лиц Европейского союза.

Подробнее
Еще раз об отчетности КИК

Начиная с 01.01.20 все украинские предприятия и физические лица (резиденты) Украины, которые владеют или контролируют иностранное юридическое лицо, обязаны сообщить о факте создания или приобретения доли в уставном фонде иностранного предприятия (КИК), и подавать отчеты о доходах КИКа и платить (далеко не всегда) с них налоги в Украине.

Подробнее
Изменения в реестрах компаний Сингапура и Гонконга

В Сингапуре вводится реестр номинальных акционеров. С этой целью 04.10.22 были внесены изменения в Закон о компаниях 1967 года и Закон об обществах с ограниченной ответственностью 2005 года.

Подробнее

Компания и счет в одной стране